Пн, 21.05.2018, 01:30

Пошук інформації

Що знайти?

Учнівське самоврядування

ПРО ОРГАНІЗАЦІЮ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ В ДИТЯЧІЙ ОРГАНІЗАЦІЇ „КРАЯНИ” Ірпінська ЗОШ І-ІІІ ступенів N13

В загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 13 міста Ірпеня діє дитяча організація „Краяни” , яка створена 29 квітня 1995року. Членами організації є всі учні 1-11 класів, а заступник з виховної роботи , педагог-організатор, класні керівники - виступають у ролі наставників і консультантів , надають методичну та практичну допомогу школярам , координують співпрацю об’єднань.
Мета і завдання учнівського самоврядування в ЗОШ І-ІІ ст.. №13 м. Ірпеня тісно пов’язані з роботою педагогічного колективу. Який у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України „Про освіту”, „ Про загальну середню освіту”, „Про охорону дитинства” іншими законодавчими актами України, рішеннями місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, власним статутом .
 роблемне питання ЗОШ І-ІІІ ст. №13 м. Ірпеня
- реалізація науково- пізнавального потенціалу освітніх галузей , використання пошукового краєзнавчого та місцевого матеріалу з метою піднесення ефективності навчально-виховного процесу, виховання юного громадянина України ;
- використання сучасних інформаційних технологій в управлінській діяльності та в навчально-виховному процесі загальноосвітньої школи.
Мета учнівського самоврядування: розвиток організаторських здібностей в учнів школи, залучення їх до проведення навчального та виховного процесу,
виховання національної свідомості , соціальної активності особистості ; любові до рідної землі свого народу; формування правової культури, естетичного світовідчуття; прищеплення та розвиток моральних почуттів;
організація здорового способу життя .
Завдання учнівського самоврядування:
  - Формування і розвиток гуманістично- спрямованої особистості з  глибоко усвідомленою громадянською позицією , почуттям  національної свідомості.
  - участь у розробці плану роботи на новий навчальний рік;
  - підготовка та проведення свят, виставок, конкурсів, змагань;
- забезпечення порядку в школі : організація чергування по школі, в класах;
- організація пізнавальної , фізкультурно-оздоровчої діяльності ;
- організація пошуково-краєзнавчої роботи в школі , поповнення новими матеріалами історико- краєзнавчого музейного комплексу школи;
- організація роботи із збереження шкільного майна ;
- організація роботи із благоустрою території школи;
- контроль за відвідуванням учнями школи ;
- заслуховування звітів органів учнівського самоврядування;
- організація змагання-конкурсу між класними колективами на звання „зразковий клас”, „громадсько-активний клас”, „найкращий черговий клас”.
Дитяча організація „Краяни” ЗОШ І-ІІІ ст.№13 м.Ірпеня, об’єднує три вікові групи учнів :
1-4 класи - „ Країна барвінкова ” ;
 - 8 класи - об’єднання „ Веселка” ;
9-11класи - об’єнання „ Джерело ” .
Організація діє за програмою ,,Сім криниць людяності” . Кожна криниця має свій колір - колір Веселки .
- Криниця Пам’яті - червоний колір ;
- Криниця Радості – оранжевий ,
- Криниця Доброти – жовтий ,
-Зелена Криниця - зелений,
-Криниця Мудрості– голубий ,
-Криниця Трудівниця – синій ,
-Богатирська Криниця – фіолетовий .
До складу дитячої організації „Краяни” входить об’єднання „ Барвінчата ”.Це об’єднання об’єднує в єдиний колектив учителів , молодших школярів і батьків. Об’днання „Барвінчата” допомагає молодшим школярам пізнати, освоїти світ , який постійно відкривається перед ними , сприяє розширенню діапазону дитя- чих захоплень і є одним із універсальних засобів для розкриття і самореалізації кожної дитини.
В об’днання за бажанням вступають учні 7-10 років,які навчаються в 2-4 класах
Метою об’єднання є:
-розвиток творчих здібностей дітей;
- формування якостей громадянина, господаря своєї Батьківщини;
-вивчення історії рідного краю.
Розроблені,обговорені і прийняті на організаційних зборах барвінчат правила,Закони, символи і атрибути.
Основні закони за якими живуть Барвінчата школи :
-любити свою Батьківщину-Україну;
-поважати Конституцію України;
-виконувати свої конституційні обов’язки;
-вчитись працювати на совість;
-бути правдивим і чесним;
- поважати батьків ,учителів,товаришів , близьких людей, людей інших національностей;
-підтримувати національні традиції свого народу.
Для об’днання існує зразок емблеми із зображенням хлопчика Барвінка в блакитному одязі на жовтому фоні.
Кожний класний колектив має свою назву , девіз, куточок.

Кімната школяра

Статут дитячої організації "Краяни"
РЕЙТИНГ - КОЛЬОРОГРАМА участі учнів в громадському житті школи №13 м.Ірпеня
ОСНОВНІ ВИХОВНІ ЗАХОДИ ДИТЯЧОГО ОБ’ЄДНАННЯ „КРАЯНИ”