Вт, 26.09.2017, 03:52

Початок » 2015 » Лютий » 9 » « Крути…перемога українського духу »
« Крути…перемога українського духу »

29 січня 2015 року у читальному залі ІДБ відбулася година  історичної пам,яті Героїв Крут.
 В залі була представлена виставка  творів українських класиків про історичну битву під Крутами, збірники віршів українських авторів та стенд, на якому
чорними літерами  написана дата : 29 січня 1918 року і  слова : « Пам,яті Героїв Крут».
Мудрий український народ говорить : «Хто не знає свого минулого, не вартий свого майбутнього".  Однією з найтрагічніших її сторінок є бій під Крутами. 300 Безумців, які своєю кров,ю дали моральну відсіч жорстокому північному ворогу – червоній Москві.  Завдяки новітньому  технологічному прогресу гості  мали змогу переглянути  хронологію тих історичних подій та згідно історичних документів  побачити  інсталяцію бою під Крутами.
Під час зустрічі звучали вірші, присвячені пам’яті героїв. Відомий чоловічий ансамбль «Хортиця»  виконав пісні, яки заставили всіх присутніх поринути в у світ думок. У виконанні ансамблю бандуристів ІДМШ (клас Вікторії Барташової) прозвучала пісня «Пливе Дніпро по морю синьому». Вслухаючись в слова цієї пісні та милуючись,  як звучить бандура , можна було побачити круті береги  Дніпра  та почути , як співає душа нашого народу.
На жаль,сьогодні майже через сто років історія повторилася в ще більш жахливішому вигляді – це  трагічні події на Майдані, коли виборюючи нашу свободу загинули  герої небесної Сотні та трагічні події на сході нашої країни . Присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять героїв, які загинули  під час подій на майдані та у неоголошеній війні на сході нашої країни. Затаїв подих, присутні слухали пісні у виконанні О. Коновалова, та проживали сценку разом з юними акторами театральної студії «Браво».
Але життя триває. І в цей складний час ми повинні ще більше об’єднатися і дати достойну відсіч ворогу. На при кінці заходу, щоб підняти бойовий дух, хореографічний колектив «Фаворит» учениці Ірпінської ЗШ I-III ступенів № 13 під керівництвом О.М. Дорошенко представив стилізований український танець «Мова єднання». Герої не вмирають! Вони продовжують жити в серцях кожного із нас. Слава Україні! -  Героям Слава!

«  Лютий 2015  »